Nie jesteś fanem czystej kranówki? Postaw na naturalne napoje! Mały zabieg potrafi całkowicie odmienić smak wody, dzięki czemu z przyjemnością będziesz mógł pić zamierzone 3 litry dziennie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i utrzymuj odpowiednie nawodnienie każdego dnia. 

 

Sposoby na wodę z kranu:

  1. Na upał – wystarczy dodać kilka listków mięty i wcisnąć limonkę, by otrzymać napój, który od razu przyniesie orzeźwienie. Miksturę podawaj z kostkami lodu, a jeśli chcesz dodać odrobinę słodyczy, uzupełnij ją o odrobinę miodu. Taki napój będzie zarówno smaczny, jak i zdrowy w upalne dni.
  2. Woda na imprezę – do ulubionego dzbanka wrzuć plastry pomarańczy i inne owoce sezonowe np. truskawki, borówki lub arbuza. Zalej to wodą z kranu i postaw na stół. Taka forma podania będzie ładnie się prezentować i bez problemu może być kilkukrotnie uzupełniana o nową dolewkę wody. 
  3. Orzeźwienie – pokrój zielonego ogórka w plastry, zalej wodą i dodaj kilka kostek lodu. Możesz również dodać listki mięty lub krople cytryny.
  4. Po treningu – kończąc aktywność najlepiej sięgnąć po naturalny izotonik. Łyżeczkę miodu zalej 500 ml wody i odstaw na kilka godzin do lodówka, dzięki czemu nie utraci on dobroczynnych właściwości. Dodaj do napoju sok z jednej cytryny i odrobinę soli. Taka woda uchroni przed odwodnieniem, uzupełni węglowodany i elektrolity utracone podczas wzmożonego wysiłku.
  5. Na odporność – pij codziennie wodę z miodem cytryną i utrzymaj zdrowie. Staraj się codziennie wieczorem zalać łyżkę miodu zimną wodą, a rano dodawaj cytrynę. Tak dbając o swoje zdrowie, będziesz cieszył się lepszym samopoczuciem cały rok.

 

Artykuł powstał w ramach akcji “Pij kranówkę”, która ma na celu rozpowszechnienie picia wody kranowej w powiecie nyskim. Wspólnymi siłami Wodociągi AKWA w Nysie (https://wikakwa.pl/) oraz trenerka fitness Sonia Dziergas (www.melonfit.pl) zaangażowali lokalnych przedsiębiorców oraz działaczy do promocji nyskiej kranówki. Efektem współpracy jest sesja zdjęciowa, która ma przybliżyć mieszkańcom zdrowe nawyki. 

 

W tej części akcji wzięli udział: