Czy wiesz, że woda z kranu jest zdrowsza od niejednej butelkowanej? O tak, tak! Pijąc kranówkę nie tylko dostarczasz dawkę minerałów, ale oszczędzasz pieniądze oraz dbasz o środowisko. Wspólnie zorganizowana akcja z nyskimi Wodociągami AKWA ma na celu przybliżenie mieszkańcom Nysy zdrowych nawyków. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegał pierwszy tydzień wspólnej pracy, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

 

Nyska woda z kranu zawiera nawet 85 mg/l wapnia, 50 mg/l siarczanów i 10 mg/l magnezu. To o wiele więcej niż większość butelkowanych wód źródlanych. Kranówka jest oczyszczana ze wszelkich niekorzystnych składników, przez co staje się w pełni bezpieczna dla organizmu. Pełny wykaz minerałów znajdziecie na stronie www.wikakwa.pl/laboratorium

#Pijkranówkę

Akcja “Pij kranówkę” ma na celu rozpowszechnienie zdrowych nawyków wśród mieszkańców powiatu nyskiego. Wraz z Wodociągami AKWA zaangażowaliśmy lokalnych przedsiębiorców do promocji nyskiej wody. Efektem wspólnej pracy jest seria edukacyjnych artykułów na portalu www.hotnysa.pl oraz sesja zdjęciowa, która ma zachęcić mieszkańców do zdrowego stylu życia.

 

W pierwszej części akcji wzięli udział: