Bieżnia, maszyny, ciężary – tak wygląda stereotypowy trening mężczyzny. Ale jak się okazuje różnorodny trening jest dużo lepszy dla zdrowia i jest coraz chętniej wybierany przez Panów. Zobacz jakie ćwiczenia polecane są dla mężczyzn przez trenerów fitnessu. 

 

  1. Ski training – trening na symulatorze narciarstwa to idealny sposób, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Godzina treningu pozwala spalić nawet 800 kcal. To propozycja nie tylko dla fanów zimowych sportów. Dzięki specjalistycznemu sprzętu taki trening pod okiem instruktora poprawia elastyczność mięśni oraz pozytywnie wpłynie na koordynację ruchową. 
  2. Interwał – jest to najlepszy sposób na utratę tkanki tłuszczowej i podkręcenie metabolizmu. Działa nawet 3-krotnie szybciej niż klasyczne cardio. Są to krótkie, ale bardzo intensywne serie ćwiczeń wykonywane naprzemiennie z interwałami o niższej intensywności. Taka forma pozytywnie wpłynie na kondycję oraz zdrowie.
  3. Trening obwodowy – ćwiczenia wykonywane są jedno po drugim z przerwami lub bez. Mogą być to m.in. pompki, brzuszki, bieg w miejscu czy deska.
  4. Ćwiczenia ogólnorozwojowe – trening, który angażuje każdą partię ciała. Są to nieskomplikowane ruchy, dzięki którym wzmacniane są mięśnie klatki piersiowej, nóg oraz ramion co pozwala na zrównoważony formę i wygląd sylwetki. 

 

Wymienione wyżej aktywności wykonywane są w ramach treningu dla mężczyzn w klubie fitness na Hali Nysa. Odbywają się one w każdy wtorek o 20:00. Taka forma prowadzenia zajęć pozytywnie działa zarówno na zdrowie, samopoczucie, jak i kondycję. Ułożone zostały w taki sposób, aby uzyskiwać maksymalne efekty podczas godzinnych zajęć. Poziom zaawansowania dopasowywany jest do grupy, a każdy trening prowadzony jest przez profesjonalnego trenera fitness. 

 

Link do grafiku dostępnych zajęć – TUTAJ!