Ruch ma pozytywny wpływ na ciało oraz samopoczucie. W szczególności w tak ważnym okresie dla kobiety jak ciąża. Badania potwierdzają, że odpowiednio dobrany ruch ma pozytywny wpływ na przebieg ciąży, porodu oraz rozwój dziecka. Taka aktywność może złagodzić odczuwany dyskomfort oraz przygotować ciało na też trudny, a zarazem ważny dzień. 

 

Podczas ciąży warto stawiać na relaks, odpowiednio dobraną dietę oraz aktywność. Tak przygotowując się do dnia porodu możesz mieć pewność, że zrobiłaś co w Twojej mocy, aby dziecko przyszło na świat w najlepszych warunkach. Dodatkowo spędzając w ten sposób czas zadbasz o siebie: komfort, samopoczucie oraz ciało.

 

Po co ćwiczyć w ciąży?

Ciało podczas ciąży się zmienia. Nabiera większej masy, zmienia się postawa oraz zapotrzebowania. Rosnący z każdym tygodniem brzuch sprawia, że postawa przechyla się nieco do przodu, a tułów do tyłu. Mimowolnie zwiększa się wygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz innych częściach pleców. Pojawia się również napięcie w pośladkach oraz w grzbiecie. Rosnąca masa ciała przyczynia się do większego obciążenia stawów i kręgosłupa. Dodatkowo mogą się również pojawić dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz krążenia. Na większość tych schorzeń najlepszym lekarstwem będzie odpowiednio dobrany ruch.

 

Zalety regularnej aktywności podczas ciąży:

Trening dla kobiet w ciąży w Nysie

Serdecznie zapraszamy na zajęcia dla kobiet w ciąży w Nysie. Ruszamy 7 września 2022 roku. Zajęcia odbędą się pod okiem ekspertów. Poprowadzi je fizjoterapeuta Anna Sołtysik oraz trener fitness Sonia Dziergas. Spotkania będą się odbywać w każdą środę o 15:45 w Klubie Fitness w Hali Nysa.