Zmiana wody butelkowanej na kranówkę to nie tylko oszczędność kilkuset złotych rocznie. To eko-nawyk, który sprzyja środowisku. Przechodząc na kranówkę ograniczamy zużycie plastiku. Należy pamiętać, że każda (nawet najmniejsza zmiana jest na wagę złota).

 

Rocznie przeciętny Polak produkuje około 150 kg śmieci z opakowań. Największą część stanowią przedmioty z tworzywa sztucznego oraz papierowe opakowania. W skali roku w Polsce wyrzucanych jest około 110 tysięcy ton plastikowych butelek, z czego tylko 40% trafia do recyklingu. Te liczby pokazują, jak dużym problemem jest nadprodukcja śmieci. Dlatego warto przejść na kranówkę, robić zakupy do torby wielorazowej i zrezygnować z jednorazowych talerzy czy sztućców. 

 

Wspólnie organizowana z Nyskimi Wodociągami AKWA akcja #Pijkranówkę ma na celu rozpowszechnienie picia wody kranowej w powiecie nyskim. W ramach promocji nyskiej kranówki zaangażowano lokalnych przedsiębiorców i działaczy. Efektem współpracy są edukacyjne artykuły oraz sesja zdjęciowa, przybliżająca mieszkańcom zdrowe nawyki.

 

W trzeciej części akcji wzięli udział: