Lubisz treningi, ale nie do końca odnajdujesz się w pracach domowych? Wprowadź kilka drobnych zmian do swojej codzienności i traktuj je jako dodatkowy trening. Bo kalorie gubimy bez przerwy. Zarówno, gdy śpimy jak i sprzątamy mieszkanie. Więc jeśli zastanawiasz się ile kalorii spalasz na co dzień lub jak wzmocnić swoje mięśnie podczas prac domowych to jesteś w dobrym miejscu. Poznając szczegóły może trochę bardziej polubisz niektóre obowiązki. 

 

Sposoby na wzmocnienie łydek 

Zmywasz lub prasujesz? Staraj się od czasu do czasu stanąć na palcach i wzmocnić mięśnie łydek. Warto jest skorzystać z tej wskazówki, w szczególności jeśli chcesz wyszczuplić swoje nogi. Dodatkowo podczas prasowania możesz wprowadzić półprzysiady przy każdym odłożeniu ubrania. Tak wykonując obowiązki domowe poczujesz, że przynoszą one jeszcze więcej korzyści. A podczas godzinnego prasowania spalisz nawet 120 kcal i wzmocnisz wybrane partie mięśni. Zmywając przez ten sam czas spalisz około 130 kcal.

 

Mocne ramiona

Sposobem na wzmocnienie ramion w domu jest mycie okien. Dokładnie je czyszcząc musisz się wychylać, zginać i przenosić wiadro. Staraj się ponadto napinać mięśnie brzucha przy ruchu, dzięki czemu wzmocnisz tą partię mięśni. Myjąc swoje okna przez godzinę spalisz nawet 220 kcal. 

 

Domowe cardio

Mieszkasz na piętrze? Codzienne wchodzenie po schodach to niezły wysiłek dla naszego organizmu. Taki ruch można traktować nawet jako rozgrzewkę do późniejszych ćwiczeń. A w godzinę możemy spalić nawet 300 kcal. Użyj zakupów jako dodatkowego obciążenia i wzmacniaj zarówno mięśnie nóg, jak i pośladków. Do domowego cardio możemy również zaliczyć odkurzanie oraz mycie podłóg. Podczas przenoszenia pełnego wiadra czy odkurzacza możemy wzmocnić swoje ramiona i spalić około 250 kcal. 

 

Spalanie kalorii podczas prac domowych

 

Kalorie, które spalasz podczas godziny:

 

Trening fitness

Nic jednak nie zastąpi treningu, jest to jasne. Regularna aktywność fizyczna poprawia zarówno naszą kondycją, jak i samopoczucie. Bo choć na zajęciach fitness męczy się nasze ciało, to odpoczywa umysł. Dlatego dbając o regularny wysiłek fizyczny możemy cieszyć się długim zdrowiem.